İLK YARDIM EĞİTİCİ EĞİTİMİ

İLKYARDIM EĞİTİCİ EĞİTİMİ PROGRAMI NEDİR?

Sağlık Bakanlığınca yetkilendirilmiş kurumlar tarafından, sağlık bölümü mezunlarına yönelik düzenlenen 5 günlük (40 saat) ilk yardım eğitimi ve eğitim becerileri konusunda teorik ve uygulamalı bir eğitim programıdır. Eğitim sonunda sınavda başarılı olan katılımcılara İlkyardım Eğitmeni Sertifikası düzenlenmektedir.


KİMLER EĞİTMEN OLABİLİR?

İlkyardım Yönetmeliği kapsamında bu eğitimi sadece sağlık personelleri ve sağlık bölümü mezunları alabilmektedir.


KAYIT İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR? 

Kimlik fotokopisi  

1 adet vesikalık fotoğraf  

Diploma sureti (Noter onaylı veya elektronik imzalı)


EĞİTİM KONULARI NELERDİR?

Temel İlk Yardım Eğitimi (2 gün 16 saat)

Eğitim Becerileri (3 gün 24 saat)


SINAV 

İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı sınav gözetmenleri tarafından teorik ve uygulamalı olarak, 4 oturumdan oluşur ve her sınav için en az 85 puan alınması gerekir. Başarısız olunması durumunda katılımcıların bir sınav hakkı daha bulunur.

  1. Oturum - Temel İlk Yardım Uygulamaları Testi (40 Soru)
  2. Oturum - Eğitim Becerileri Testi (20 Soru)
  3. Oturum - İlk Yardım Uygulama Sınavı
  4. Oturum - Eğitim Becerileri Uygulama Sınavı


İŞ OLANAKLARI NELERDİR?

İlk yardım eğitim merkezlerinde, sürücü kurslarında, ortak güvenlik sağlık birimlerinde, özel okullarda ve özel sağlık meslek liselerinde eğitmen olarak çalışabilir, kendi ilk yardım merkezinizi açabilir yada ilk yardım eğitimi merkezlerinde mesul müdür olarak çalışabilirsiniz. 

Gebze’nin ilk ve tek İlk Yardım Eğitici Eğitim Merkezinde, 40 saatlik eğitim sonunda girdiğiniz sınavdan geçerli not almanız durumunda Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı İlk Yardım Eğitmeni Sertifikasına sahip olabilmek için aşağıdaki formu eksiksiz doldurun ve en kısa zamanda size dönüş sağlayarak kayıt işlemlerinizi tamamlayalım.

SERTİFİKA PROGRAMI KATILIM FORMU

*
*
*
*
*
*